Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Restaurování historického čtyřnápravového osobního vozu původní řady Ca z let 1930 až 1932 do plně provozního stavu

Projektový záměr: Restaurování historického čtyřnápravového osobního vozu původní řady Ca z let 1930 až 1932 do plně provozního stavu
Program č. 127 67 - Podpora obnovy historických železničních kolejových vozidel v období 2021-2023
Výše dotace: 700 000 Kč

Předmětem realizovaného projektu bylo restaurování a zajištění provozuschopnosti historického čtyřnápravového osobního železničního kolejového vozidla původní řady Ca z let 1930 až 1932. Vůz byl vyroben českou firmou Ringhoffer Praha Smíchov a celou dobu sloužil na našem území, přezdívalo se mu „Pancéřák“.

Vůz byl zrestaurován z jeho vnější strany do zcela historického vzhledu, který zapadá do dobové rychlíkové historické soupravy. Uvnitř však vůz překvapí původním vybavením ubytovacího vozu tzv. „stavebního vlaku“ z 50-60 let. Původně se totiž jednalo o rychlíkový osobní vůz 3. třídy z roku ca 1930, který byl cca v 50-60 letech dodatečně upraven na ubytovací.

Jeho zařazení do historické parní soupravy dokumentuje důležité masové druhotné využití rychlíkových vozů v tzv. „stavebních vlacích“ v 50-60 letech minulého století, až po jejich definitivní vyřazení v 80-90 letech.

Výstupem projektu je provozuschopné historické železniční kolejové vozidlo, které spolu s parní lokomotivou 555.0153 „Němkou“ nebo 431.032 „Ventilovkou a dalšími vozy vytváří funkční celek historického parního vlaku. Tato unikátní historická souprava důstojně reflektuje způsob a úroveň rychlíkové přepravy v meziválečném období, kdy byla železnice prakticky jediným veřejnosti dostupným dopravním prostředkem.

Provoz parního vlaku přímo navazuje na vizi živého muzea a dále rozšiřuje portfolio aktivit Muzea starých strojů a technologií, z. s., které se snaží obnovovat, udržovat a zachovávat technické a kulturní bohatství pro současné i další generace.

Foto před renovací vozu:

Foto po renovaci vozu: