Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Zápůjčky exponátů

Zápůjčky historické techniky
Jednou z forem prezentace naší historické techniky je její zapůjčování do jiných muzejí či pořadatelům různých jednorázových akcí pro veřejnost. Naše staré stroje zapůjčujeme rovněž i na akce soukromého, prezentačního či reklamního charakteru. Některé exponáty jsou vskutku výrazným poutačem.
Spolu s exponátem zajišťujeme i jeho případný dozor a předváděcí provoz.


parní lokomobila Brand & Lhuillier zapůjčená v období 2006 / 2007 v Ekotechnickém muzeu Praha

Cena za případné zapůjčení našich exponátů na vaši akci se sjednává individuálně, orientačně lze vycházet z následující tabulky:

1 - 5 stabilní motory  5 - 10.000 Kč 1 den provozu (1 členná obsluha)
1 parní lokomobila 20.000 Kč  1 den provozu (2 členná obsluha)
1 parní válec nebo Škoda Sentinel  30.000 Kč 1 den provozu (2 členná obsluha)

Ceny nezahrnují dopravu exponátů do a z místa pořádání akce, naopak v ceně je zahrnuta příprava exponátů na akci, obsluha exponátů po dobu akce a případné zajištění dopravy exponátů. Zájemce o zapůjčení exponátu musí navíc zajistit potřebné podmínky pro provoz exponátů - např. vhodný prostor, vodu a otop pro parní stroje a zázemí pro obsluhu (v případě vícedenní akce i ubytování).
V případě účasti na akci s vhodnou možností prezentace našeho muzea je možné dohodnout individuální cenu. Rovněž při zapůjčení exponátu na delší dobu, nebo zapůjčení více exponátů je možné dohodnout výrazné slevy.