Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Úvod

Muzeum starých strojů a technologií je nezisková organizace. Cílem této organizace je záchrana a renovace historické techniky prezentující vývoj našeho průmyslu v minulém a předminulém století.

Muzeum působí v bývalé textilní továrně Vonwiller v Žamberku, kde postupně otevírá jednotlivé expozice, se zaměřením na různé odvětví historické techniky a jejího vývoje. Pokud je Vám tato oblast bízká, uvítáme spolupráci s Vámi na libovolné úrovni od externích podporovatelů až po nové členy.

Areál textilní továrny má muzeum v plánu přeměnit na interaktivní centrum zaměřené na vývoj technologií v Rakousku-Uhersku a následně v Československu, kde většina exponátů bude plně funkčních. Návštěvníci si exponáty mohou nejen prohlédnout, ale i „na vlastní kůži zažít“ při příležitostných akcích.

Cílem je aby v areálu vzniklo centrum umožňující spolupráci mezi muzeem, restaurátorkými dílnami a restaurátorskou školou, spolu se službami v oblasti cestovního ruchu.

A pokud Vás více zajímá historie techniky vůbec, tak jsme si pro Vás připravili několik střípků z jejího dlouhého a zajímavého vývoje v sekci Historické okamžiky, která je plná úžasných vynálezů i slepých uliček.


MIMO HLAVNÍ SEZÓNU JSOU PROHLÍDKY MOŽNÉ KDYKOLIV, ALE JEN PO
PŘEDCHOZÍ TEL. DOMLUVĚ S PRŮVODCEM NA TEL. ČÍSLE +420 737 239 065.