Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Úvod

Muzeum starých strojů a technologií je nezisková organizace. Cílem této organizace je záchrana a renovace historické techniky prezentující vývoj našeho průmyslu v minulém a předminulém století.

Muzeum působí v bývalé textilní továrně Vonwiller v Žamberku, kde postupně otevírá jednotlivé expozice, se zaměřením na různé odvětví historické techniky a jejího vývoje. Pokud je Vám tato oblast bízká, uvítáme spolupráci s Vámi na libovolné úrovni od externích podporovatelů až po nové členy.

Areál textilní továrny má muzeum v plánu přeměnit na interaktivní centrum zaměřené na vývoj technologií v Rakousku-Uhersku a následně v Československu, kde většina exponátů bude plně funkčních. Návštěvníci si exponáty mohou nejen prohlédnout, ale i „na vlastní kůži zažít“ při příležitostných akcích.

Cílem je aby v areálu vzniklo centrum umožňující spolupráci mezi muzeem, restaurátorkými dílnami a restaurátorskou školou, spolu se službami v oblasti cestovního ruchu.

A pokud Vás více zajímá historie techniky vůbec, tak jsme si pro Vás připravili několik střípků z jejího dlouhého a zajímavého vývoje v sekci Historické okamžiky, která je plná úžasných vynálezů i slepých uliček.


KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY V OBDOBÍ  2.7. - 1.9. 2024

pondělí: zavírací den
úterý – pátek: 10 hod., 12 hod., 14 hod. a 16 hod.
sobota – neděle: 10 hod., 11 hod., 13 hod., 14 hod., 15 hod. a 16 hod.

VSTUP DO MUZEA je možný pouze v doprovodu průvodce ve stanovené časy prohlídek.

Pro skupinky větší než 10 osob je nutná rezervace na te. č. +420 737 239 065.